Duben 2008

Pardon

28. dubna 2008 v 10:36 | Blanka.. |  Povídky atd.
MOc se těm pár lidem co si to přečetli omlouvám, ale zapoměla jsem si notebook na chatě. Takže pokráčko bude tak o víkendu. PaPa

Temný časy I

18. dubna 2008 v 19:48 Povídky atd.
Jen vás chci upozornit, že to je moje první povídka, takže na to berte ohled. Díík
Noc byla tenkrát studená a temná. Na obrubníku seděl mladík, a zřejmě na někoho čekal. Měl na sobě jen džíny, tričko a černý kabát. Pod chladem měsíce se třásl zimou a ruce si mnul v kapsách. Pokaždé když se podíval na oblohu, tak mu jeho světlé dlouhé vlasy spadly do obličeje a zakryly temné, až strašidelné oči.
Konečně přišel ten, na kterého asi čekal, vstal a podal si s ním ruku. Oba poté zašli za roh, a tam do nočního klubu Černá kočka. Podle prvního pohledu bylo jasné, že se vidí poprvé a mají k sobě velkou úctu.
Když se bělovlasí posadil, ten druhý ho následoval. Zůstal ovšem zahalen do dlouhé mikiny s kapucí, takže mu nebylo vidět do obličeje. Počkal, až si první objedná, a začal mluvit.
" Jsem moc rád, že vás poznávám. Doufám, že jste byl informován o celém procesu a nikomu jste o něm neřekl". Při těchto slovech se posadil a sundal si kapuci. Pod ní se objevil velice mladý hoch se zrzavými vlasy a průsvitnou pokožkou. První mladík byl očividně zaražený, proto druhý pokračoval.
" Jmenuji se Fred Kymer a podstoupil jsem to po narození." řekl a začal si jemě prohrabovat rudé vlasy
" No, já jsem Loky Smurf a jen by mě zajímalo, kolik toho budu asi tak denně potřebovat."
" Není zrovna nejlepší nápad rozebírat to tady." Odpověděl Fred a dodal " Můžeme se ale přesunout na místo konání a tam vám bude vše ještě jednou vysvětleno"
" Dobrá řekl Loky" a vstal " pojďte, než si to rozmislím."
Oba proto vstali a vyšli z klubu. Nastoupili do červeného sporťáku a odjeli po hlavní silnici na druhý konec města.Když dojeli, byl vidět jen les a mezi jeho větvemi dotěrné sluneční paprsky. Oba mladíci vyšli z auta, a šli směrem k nevětší části budovy, ke které přijeli.. Už z dálky byl cítit nepříjemný pach, který připomínal skládku.
Vešli do tmy a Fred byl slyšet, jak hledá světlo.Potom se rozsvítilo a Loky zůstal jen opařeně stát, před ním byla velká káď na míchání barvy plná krve a lidských těl…….
Pokračování příště....


Eric Szmanda

3. dubna 2008 v 21:38 | Blanka.. |  Krasavci

Krasavec, ušák, miláček a Greg Sanders v jedné osobě

nar. 24.07.1975 Milwaukee, Wisconsin, USA
Narodil se 24. 7. 1975 v Milwaukee v USA. Navštěvoval střední školu v Mukwonago ve Wisconsinu, kde v roce 1993 maturoval. Byl členem divadelního kroužku a zahrál si v mnoha hrách. Také k muzice měl blíž než ke kterémukoli školnímu předmětu, a tak pokud zmizel za školu (a nebyla to výjimka), našli ho u jeho oblíbených bubnů. Po skončení školy se dlouho rozhodoval, jestli do budoucna zvolí muziku nebo film. "Nevím, co mě vlastně baví víc, a tak se snažím co nejvíc skloubit obojí dohromady," říká a slova doplnil činy, když založil vlastní produkční společnost. U několika filmů se tak objevil jako hudební poradce např. film "Life as a House". Eric je velkým fanouškem Marylina Mansona. V roce 2003 dokonce hrál v Mansonově klipu "Saint", ale tento videoklip nebyl v USA nikdy uveřejněn. Před kamerou se Eric poprvé objevil v roce 1999 v televizním filmu Dodge´s City a poté si zahrál v několika seriálech. Nabídka na roli v Kriminálce Las Vegas přišla v roce 2000 a zajistila mu celosvětovou pozornost. "Greg je sympaťák. Myslím, že bych si s ním v mnoha věcech rozuměl," srovnává se Eric se seriálovou postavou. U divaček jednoznačně zvítězil a to mu pomohlo i v další kariéře. O miláčka žen projevili zájem filmoví producenti a nejspíš o něm ještě uslyšíme. Eric však nezapomíná ani na prkna, která znamenají svět. Je v angažmá hollywoodského divadla Stages Theatre Center. Líbí se mu hudba Islandské skupiny Sigur Rós. Má dva bratry: Roba a Bretta. Během natáčení seriálu Kriminálka Las Vegas žil Eric několik měsíců v domácnosti kolegy z CSI, George Eadse, kde se staral o jeho psa, protože George byl mimo město a Eric se nabídl, že mu psa pohlídá. Eric má psa, zlatého retrievra, který se jmenuje Dax.V současné době žije v Los Angeles.
zdroj: www.csfd.cz

Dominic Monaghan

2. dubna 2008 v 21:57 | Blanka.. |  Krasavci

Úžasnej herec s ještě lepšim hlasem

Dominic Monaghan
Datum narození:08.12.1976 Místo narození:Berlín, Německo Znamení: Střelec
Životopis:
Život Dominica Monaghana nebyl dlouhou dobu nijak zvláštní, snad až na tři prostřední jména (Bernard Patrick Luke), která při narození 8.12.1976 dostal. Narodil se v Berlíně, jeho famílie se však přestěhovala do Londýna, když mu bylo dvanáct.

Brzy propadl anglině, britském fotbalu i hudbe, a když začal studovat anglickou literaturu a drama na univerzitě, neměl žádné zvláštní plány do života. Jako nadšeného fanouška filmíků jej čirou náhodou objevila britská produkce seriálu "Hetty Wainthropp Investigates", který mu otevřel cestu k dalším slušným televizním produkcím. Ještě stále se pohyboval v mezích průměrné cariéry, pak ovšem přišel Peter Jackson s nabídkou na roli "Smíška" v trilogii Pán prstenů.

Tady začíná pohádka, na jejímž konci je happy end a status největší hvězdy v seriálu "Ztraceni" (Lost). Milovník surfingu, britských Coldplay, a divných zvířecích mazlíčků (pavouci, hadi) zůstává i přes hollywoodský opar pohodovým sympaťákem, který se nenechá za nic na světě strhnout davem.
Dominic MonaghanDominic MonaghanDominic Monaghan
Dominic Monaghan www.osobnosti.cz

Básnička do soutěže

2. dubna 2008 v 21:31 | Blanka.. |  Deník
ŽIVOT
Život to je záhada,
pořád na něj nadáváš.
V ulitě jsi zalezlá,
čekáš kdo tě zaměstná.
Však začni žít a přestaň lkát,
než tě smrt chytne za kabát.

Kuk.. :)

2. dubna 2008 v 20:21 | Blanka.. |  Deník
Tak tady jsem, konečně si zakládam blog. No vlastně mam blog ale slíbila jsem si že na tomhle si budu víst větší pořádek. Abych pravdu řekla tak se mi vůbec nelíbí že když něco hledam na internetu tak se ze všech stran vyvalí blogy a blogísky. Já chápu že každe se chce vyjádřit ale neni zbytečný psát články typu: Já ho miluju, je tak úžasnej. nebo Bože, našel si holku, asi se zbláznim. Tím samozdřejmě nechci zpochybňovat že je máte rádi ale ty články by měli mít ňákej smysl.... uf, tolik sem toho v životě nenapsala.
Tím to vás tedy zdravím a doufám že se vám tady bude líbit. PAPa