Temný časy III

6. května 2008 v 15:51 | Blanka.. |  Povídky atd.
Další dílek mojí povídky, tak napište komentík jak se vám to líbilo.
Loky odešel jen na několik hodin, jemu to ale připadalo jako věčnost. Cítil jako by proplouval celou galaxií tam a zpátky. Připadal si, jako by viděl celou mléčnou dráhu.
Když už si připadal jako by plul snad celý svůj život, pocítil zvláštní bolest, podivné píchání v hrudi. Jeho hlava třeštila, a on zjistil, že to zmizí, jedině když se nadechne. Zkusil to, a podivné třeštění zmizelo. Pokusil se otevřít oči, ale když to udělal tak, ho oslnilo silné světlo. Slyšel, jak okolo někdo mluví, hlasy byly těžko rozpoznatelné, měl zalehlé uši. V nose pořád cítil krev, nyní se mu ale nezvedal žaludek. Cítil jako by snad na ní měl chuť, ta představa byla pro něj nepředstavitelná.
" Spěte" slyšel "musíte si odpočinout." Podle hlasu poznal, že to je Fred. Loky cítil, jakoby se znovu propadal do nicoty vesmíru, nyní to bylo ale jinak. Po dlouhé době konečně snil. Zdálo se mu, že je doma, že objímá přítelkyni, která, se s ním rozešla a že jeho rodiče ho nezavrhli. Vůbec se nechtěl probudit, bohužel ale cítil, jak znovu nabírá vědomí. Pomalu otevřel oči. Ocitl se v pokoji, který velice připomínal nemocnici. Okna byla zavřená a žaluzie zatažené. Venku byla pořád tma. Měsíční světlo pronikalo do pokoje jen malými otvory.
Loky se pomalu zvedl. I když v pokoji byla zdánlivě tma, šel sebejistě až k zrcadlu a začal se prohlížet. Rukou si prohrábl vlasy a dal si je do ohonu. Paprsek světla mu najednou osvětlil jeho krk, na kterém se rýsovaly dvě malé nezahojené dírky, jakoby ho něco kouslo. V tom se otevřely dveře a v nich stál Fred.
" Konečně jste se probudil. Určitě byste se chtěl seznámit s otcem, následujte mne." Řekl a vyšel ze dveří.
Loky ho následoval. Když vyšli z pokoje, ocitli se v dlouhé modré chodbě se spoustou dřevěných dveří. Na konci chodby se dali doleva a potom dolů po velkých schodech. Když došli až do poschodí pod zemí, stáli před starodávnými kovovými dveřmi.
"Můžete dovnitř" řekl Fred a stoupl si kousek od dveří.
"Vy tam se mnou nepůjdete? Zeptal se udiveně Loky.
"Ne, otec chce vidět jen vás."odpověděl Fred a vyzval Lokyho aby si otevřel dveře. Ten do nich pomalu strčil, ze vnitř se vylinula příjemná nasládlá vůně. Loky opatrně vešel dovnitř, najednou se za ním zavřely dveře. Otočil se k nim a pokusil se je otevřít, připadal si jako v pasti, otočil se.
Okolo byla tma, jen na kraji téhle docela velké místnosti svítila svíčka. Loky k ní opatrně přišel, vzal jí do ruky a pokusil se posvítit si na podivnou místnost. V tom uslyšel za sebou kroky, srdce mu v tu chvíli začalo divoce bušit a čelo se mu orosilo. Cítil, jak mu postava dýchá za krk.
"Vítám tě synu" řekl temný hlas "jsem rád, že jsi přišel."
"Měl jsem na výběr?" zeptal se Loky, a předstíral naprostý klid.
" Ne, to neměl" řekla postava a přišla před Lokyho, ten se lekl a udělal krok vzad, protože před ním stál muž v kápi, která mu zahalovala oči. Pleť měl bílou a popraskanou, a z úst mu koukaly malé tesáky.
"Přišel čas tvé první zkoušky." řekl a světla se rozsvítila. Před Lokym byla postava zahalená v mnišském rouchu, přivázaná ke zdi.
" Zabij ji….."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 týnka týnka | Web | 6. května 2008 v 19:15 | Reagovat

wow..to je bombový...schodou okolností teď čtu Hitoričku od Elizabeth Kostové:-)....fakt parádní moc se těšíém na další a děkuju že mi vždy oznámíš že máš další díleček:-*děkuju

2 kikynka162 kikynka162 | Web | 10. května 2008 v 9:13 | Reagovat

Ahoj hlásneš pro mě v soutěži o ne blog na http://monulkyblocek.blog.cz/0805/1-kolo-souteze-o-nej-blog#komentar

jsem tam jako kikynka162!Předem díky asry za reklamu!

3 zuza zuza | 2. června 2008 v 23:02 | Reagovat

kdy bude 4 dil??:D:D??t fakt psat umis:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama