Říjen 2008

Simple Plan- Save you

29. října 2008 v 15:53 | Blanka.. |  Videa
Máme tu novou písničku od týhle super skupiny. K jejímu napsání inspiroval Pierra(frontman skupiny) boj jeho bratra s rakovinou....

Překlad
Nadechni se zhluboka
Dal jsem se dohromady
Jen další krok
Než dojdu ke dveřím
A ty nikdy tuhle cestu nebudeš znát
Vidět tě mě, zevnitř ničí
Přál bych si, abych ti mohl říct něco
A všechno by bylo pryč

Někdy si přeji, abych tě mohl zachránit
A je tu tolik věcí, které bych chtěl aby si věděl
A do konce se nevzdám
Jestli to bude trvat navždy
Chci aby si věděl

Že když slyším tvůj hlas
Topí se v šepotu
Jsi jen kost a kůže
Už tu není nic, co by mohlo ti to vzít
Ať udělám cokoliv
Nemůžu ti pomoc cítit se lépe
Kdybych jen mohl najít odpověď
Aby mi pomohla to pochopit

Někdy si přeji, abych tě mohl zachránit
A je tu tolik věcí, které bych chtěl aby si věděl
A do konce se nevzdám
Jestli to bude trvat navždy
Chci aby si věděl

Že jestli upadneš nebo klopýtneš

Zvednu tě ze země
Jestliže v sobě ztrácíš víru
Dám ti sílu, aby si se z toho dostal
Řekni mi, že to nevzdáš
Protože já budu čekat, jestli upadneš
Víš, že tady budu pro tebe

Kdybych jen mohl najít odpověď
Aby všechno to vzala pryč

Někdy si přeji, abych tě mohl zachránit
A je tu tolik věcí, které bych chtěl aby si věděl
A do konce se nevzdám
Jestli to bude trvat navždy
Chci aby si věděl
Přeji si, abych tě mohl zachránit
Chci abys věděl
Přeji si, abych tě mohl zachránit...


P.S. Je to fakt nádherná písnička.... plná emocí a pravdy.. takový jsou nejhezčí..

Vyhrála jsem v Sonb.....

28. října 2008 v 18:38 | Blanka.. |  Novinky
Páni, ty ceny jsou mooc krásný..... někdo by měl utřít ten oslintanej počítač...... Díky moc....

Cena útěchy...

28. října 2008 v 13:09 | Blanka.. |  Novinky

Aby mě film rozbrečel...

27. října 2008 v 22:37 | Blanka.. |  Filmy
... musí mít silné téma. A to bezpochyby Kult hákového kříže má. Jak název napovídá, je to zaměřený na rasizmus. Musim se přiznat, že když jsem se na to začala koukat, tak jsem od toho ani na okamžik neodtrhla oči. Já vám k tomu můžu leda říct, že Edward Norton si toho Oscara, na kterýho byl nominovanej, zasloužil. Rozhodně si počkejte až do konce. Stačí KLIKNOUT!!!
Papa a určitě se na to podívejte a napište váš názor.

Dárek od Susan... díky

27. října 2008 v 22:20 | Blanka.. |  Novinky

Trailer na Saw V a Zrcadla plus bonus

25. října 2008 v 17:31 | Blanka.. |  Filmy

Zrcadla

Saw V

Pokud se podíváte do celého článku, tak uvidíte scénu ze Zrcadel. POZOR !!!! Pouze pokud vám už bylo alespoň 16. Jinak by to bylo docela trauma.... Můžem?

Filmová noc 2008...

25. října 2008 v 14:31 | Blanka.. |  Filmy
...byla fantastická. Nehledě na to, že domů jsme přišli asi okolo třetí ráno, si všechny tři filmy pamatuju. Jako první jsme s taťuldou viděli Mama Mia. Musim říct že už vim, proč na to všichni choděj. Je to prostě úžasný a ať se podíváte do jakýkoli recenze, tak vám vyjmenujou dlouhý seznam plusů a ani jedno mínus. Já vám řeknu co si o tom myslím.
Podle mě všichni herci odvedli se zpěvěm moc dobrou práci, není to na cenu grammy, ale buďjiž. Když se podíváme na tři potenciální otce, tak nejvíc sympatický mi byl Stelan Skarsgard, který mimochodem ze všech tří umí nejlíp zpívat. Proto mě docela naštval ten snadno předpověditelný konec. Nemůžu se zbavit pocitu, že jsem tohle v nějákym filmu už viděla... no nic, je to jenom muzikál, v podstatě nejlepší tohoto roku, takže to nebudu moc logicky rozebírat. Dávám devět* z deseti.
Dalším filmem večera bylo Oko dravce, akční film se špetkou dramatu v závěsu. Možná se budete divit, ale zas až tak se mi to nelíbilo. Proč? Bylo to absolutně předpovídatelné, Michele Monaghan je mi naprosto nesympatická, Billy Bob Thorton se konečně ukáže jako docela správnej chlap ale obětuje se a poslední scéna celý dojem filmu kazí. Uf.... a nějáké klady?....no.... no..no...jo jasně, Shia LaBeouf. Ten to hoodně zachraňoval, až z toho málem umřel. Trochu se mi líbilo to napětí jestli to ten malej kluk přežije ale jinak nic..... Celkově je to dobrej popcornovej film s dobrym nápadem a Shia se ukázal v jiný roli než teenagerský ale jinak nic. Pět* z deseti.
To nejlepší nakonec... připravte fanfáry... Jsou tu totiž ZRCADLA!!! Naprosto dokonalá podívaná, kterou ale (jak jinak) recenzenti nemají rádi. Mě se to ale líbilo, takže vám o tom něco řeknu. Pokud jste neviděli a chystáte se na to, tak dál nečtěte.
První scéna je hned poněkud drastická. Chlápek prchá někde v metru .... ukryje se v šatně... tma... světlo... já se bojim... stoupne si proti zrcadlu... říká že nechce umřít.... od zrcadla se kousek odštípne a on se pro něj ohne... pak si ale odraz v zdcadle tím kouskem prořízne hrdlo... chlápek nic nedělá ale taky se mu to prořízne... krev je všude.... konec první scény.....Pár lidí odchází...
Říkam si, že to bude super krvák...... no....jak se to vezme. Když se oběví hlavní hrdina (Kiefer Sutherland) poznáváme ho jako vyléčeného alkoholika a bávalého detektiva co omylem zastřelil kolegu. Musí si ale najít nějákou práci a jediné co ho napadne, je pracovat ve starém vyhořelém obchodním centru... kde je spousta neporušených zrcadel. A tak je noc a on musí jít na první kontrolu (začínam si říkat že se asi zbláznil). Samozdřejmě vám nebudu kazit radost a nepovim vám kde jsou lekačky ale musim říct že mě by tam nikdo nedostal. Jenom mě napadá, že já bych do temnýho sklepa v temnym hrůzostrašnym baráku, po tom co můj odraz v zrcadle málem shořel a já to cítila, nevlezla.... No jo, prostě sem strašpytel no :).
Kromě naprosto dokonalých lekaček, který nás provázej celym filmem, je tu taky úúúúžasná koupelová scéna... bože to bylo moc i na mě. Rozhodně bych takhe umřít nechtěla, obrázek pro odvážné je Tady. Ale jen pro odvážné. No nic, víc vám toho nepovim, musíte to prostě vidět.
Takže papa a slunce v duši
P. S.: Snad je vám jasné, že to dostává deset* z deseti že?

Dnešek

24. října 2008 v 8:23 | Blanka.. |  Deník
Čím víc se na pátek těším, tím je horší. páč dneska píšeme opravku z dějáku, test chemie, opravku z chemie a máme mít rozhovor na Něminu ( kterej samosebou nemam). Doufam, že to přežiju.
Jinak budeme mít do středy volno (hurá) a tak sem snad po pár problémech hodím další díl povídky. Moc děkuju všem za hezké komentáře, to člověka fakt potěší. Taky mám v úmyslu udělat jinej design, tenhle se mi už nelíbí. Papa a slunce v duši... večer se ozvu

Malý epigram o škole...

24. října 2008 v 8:17 | Blanka.. |  Povídky atd.
Škola jako továrna jede,
my jsme jenom obal,
do kterého stroje
sypou víc než se vejde.

Vykoupení část 1.

19. října 2008 v 0:29 | Blanka.. |  Povídky atd.
Tak je to tu, konečně jsem se odhodlala a napsala zbrusu novou povídku... Jen pro vás... Ale varuji, je malinko krátká.....
No nic, teď už se jen pusťte do čtení.... papa.... "I hope you like it"


Filip ležel zkroucený na podlaze svého bytu. V ruce držel láhev od piva a okolo sebe měl rozházené různé konfety. Většinou udržoval svůj byt naprosto uklizený, ale včera mu nejlepší kamarád Miky udělal "menší" narozeninovou party, a tak jeho byt připomínal spíš Augiášův chlév. Nicméně i přes Mikyho velkou snahu se Filip naštval, a aby to na něm nebylo poznat, vypil naráz láhev vodky a pro jistotu to spláchl pivem. Zbytek noci pak strávil ničím nerušen na podlaze….
Po několika hodinách jeho supermoderní digitální hodiny odpípaly dvanáctou odpolední. Filip pomalu otevřel oči. Naskytl se mu nečekaný pohled, jeho dříve bílý obývák měl najednou na stěnách podivné hnědočervené skvrny a zbytek podlahy připomínal spíš odpadkový koš.
" Miky, já tě zabiju." Řekl, vstal. Když přišel do koupelny, opatrně obešel nechutnou kaluž čehosi, co dříve mohl být tuňákový salát, opřel se o umyvadlo a opatrně se podíval do zrcadla. Naštěstí alespoň on byl celkem v pořádku, tedy kromě krvavého šrámu na rameni.
" Vypadá to jako škrábanec od nehtu… asi jsem se neměl zas tak špatně" konstatoval a vydal se směrem k ložnici. Když přišel ke dveřím, nadechl se a opatrně je pootevřel. Jakoby zázrakem vypadala docela nedotčeně, alespoň ta část, kterou neměl zakrytou závěsem… opatrně na něj položil ruku a jemně zatáhl. Zdálo se mu, jakoby cítil……
KREV!!!… byla všude na posteli a po stěnách… připadal si jako ve špatném filmu…. Rychle zahrnul závěs a vzal si do ruky telefon. Nejprve měl v úmyslu volat policii, ale pak ho napadlo, že by mohl nejdřív dát vědět Mikymu… Třesoucíma se rukama vytočil jeho číslo a vyčkával….
" Volaný účastník je dočasně nedostupný, prosím……"
" Sakra" vykřikl a praštil s mobilem o zem, až zajel pod skříň… Opatrně se pro něj sehnul, když ho nahmatal, tak ho vytáhl, ale když se na něj podíval…
" Je Mikyho!!" zhrozil se. Napadali ho ty nejtemnější scénáře… Musel se TAM znovu podívat… i když se mu nechtělo… co kdyby…
S bušícím srdcem znovu poodhalil kus z té hrozné podívané…nevábný puch krve mu zaplnil celé tělo, snažil se nedýchat… moc to ale nepomáhalo.
Na krví prosycené posteli ležela zkroucená deka. Odhrnul ji a našel tam papírový pytlík… pomalu ho vzal do ruky a odstoupil o kus dál. Uvnitř našel malou obálku s nápisem "Pro Filipa, od někoho kdo vám chce udělit lekci "
Zhrozil se, ale neupustil ji… spíš naopak držel ji tak pevně, jakoby ji chtěl rozpůlit. Nemohl uvěřit, že se to stalo právě jemu… jemu, který nikdy nikomu neublížil…snažil se přemýšlet, co má dělat. Kdyby zavolal policii, tak by skončil ve vazbě a když uteče, tak to tu stejně někdo najde… Zbývá jen otevřít tu obálku… "Hlavně opatrně" opakoval si stále dokola… pomalu ji rozevřel, vytáhl papír a začal číst:

Zdravím, pane Filipe, už dlouhou dobu vás pozoruji. Žijete si ničím nerušený noční život pianisty… Jak sladké. Doufám, že vás ta kozí krev na stěnách moc nevyplašila, ale už jsem vám psal mnohokrát a pokaždé jste můj dopis nepřečtený vyhodil do koše.
Tak tedy, jak už jsem napsal. Delší dobu vás sleduji… ano, sleduji. Jsem všude, kam se podíváte a pokud máte v úmyslu můj dopis znovu vyhodit do koše, musím vás varovat. Tentokráte mám malou pojistku … Vaše nejbližší … Jmenovitě Sáru, Mikyho a vašeho psa Maxe, o kterém jste si myslel, že utekl. Věřte mi, stačí jediný telefonát, nebo návštěva policejní stanice a jeden z nich umře.
Ptáte se, co máte dělat? Vezměte si na sebe nějaké nenápadné oblečení a vyrazte do ulic. Přesněji do staré továrny na barvy, na okraji města. Tam se spolu setkáme.
S pozdravem Někdo kdo vám chce udělit lekci

Filip zvedl oči od dopisu a sesunul se k zemi, neustále křečovitě svíral onen dopis… Složil si hlavu do dlaní a propukl v pláč, ne kvůli dopisu, ale protože věděl, kdo to napsal….

Krásná cenka od týnky

18. října 2008 v 18:46 | Blanka.. |  Novinky

Další amatérské ikonky

16. října 2008 v 21:25 | Blanka.. |  Novinky
Tady je pár dalších ikonek....
Ceny za bleskovku

16. října 2008 v 21:20 | Blanka.. |  Novinky
Tady to máte.. snad se vám to bude líbit.

Bleskovka 2.

15. října 2008 v 19:32 | Blanka.. |  Novinky
1. Zdravím...
2. Jaký je váš nejoblíbenější zpěvák?
3. Posloucháte nějáký určitý styl hudby?
4. Koukáte se pravidelně na nějáký seriál?
5. Co na diplom?
6. Pápá

Je to tady...

13. října 2008 v 22:03 | Blanka.. |  Novinky
Jsem v druhym kole SONB, a to jen díky vám. Byla bych moc ráda kdyby jste pro mě znova hlasovali... Tady .... Děkuju moc... Jo a pokud za to chcete nějákej diplomek, tak napište kolikátej hlásek to byl a já něco udělam.... no problem. Papa

Když se řekne...

13. října 2008 v 11:36 | Blanka.. |  Videa

... nejlepší filmová hudba, co se vám vybaví? Mě osobně hned dva filmy. Oba jsou svým způsobem dokonalé a nezaměnitelné. První je Titanic a druhý Pán prstenů. V obou se zkrývá úžasná hudba, bez které bychom si to nedokázali představit....
Ať si říká kdo chce co chce, ale právě tyhle filmy jsou pro mě, ty nejlepší filmy a vždycky jimi zůstanou.
Jen se stačí zaposlouchat, a jste v jiném světě. Problémy jsou pryč... A tak se vás ptám, Není čas začít snít svůj sen?
Titanic


Pán prstenů ( bráno jako jeden film)
Náderné pohádkové písničky!!

12. října 2008 v 13:21 | Blanka.. |  Videa
Malenka- jedna z nejhezčích pohádek mého dětství...Tarzan- další .....ach ta nostalgie...ten Muk je fakt borec..


Pocahontas- tak tuhle pohádku jsme si pouštěli ve školce...


Hercules- další překásná...... pamatuju, jak jsem si jí pouštěla pořád dokola...

Moje 'srdcovka'
A to nej na konec... Malá mořská víla


Britney je zpět!!!

11. října 2008 v 22:51 | Blanka.. |  Videa
Tohle je zatim nejlepší video který natočila...teda podle mě. Co vy na to?


Sbohem..

10. října 2008 v 8:56 | Blanka..
Hroznej den, tak by se dal nastávající den zhodnotit. Nejen že budeme psát čtyři písemky, zaspala jsem a navíc je hnusně, ale někomu, kdo je mi blízký umřel důležitý člověk. Nebudu se v tom šťourat, protože vím jak je to hrozné. Mě umřel před dvěma lety praděda. Úplně se mi vybavili pocity které jsem měla když jsem se to dozvěděla. Nejdřív jsem tomu nemohla uvěřit, ale když mi došlo, že tu s námi už nebude......... nevím, jakým slovem to mám popsat... možná panika, hrůza, nebo strach aby se to nestalo někomu dalšímu.... Nejhorší je, že smrt je v mnoha připadech nepředpovídatelná a čím víc máme toho člověka rádi, tím víc to bolí.... Vím že to je hrozná fráze, ale každá smrt jednou přebolí i když se to v tu chvíli zdá jako pitomost. Věř mi, prožila jsem to... jako asi každý a ten kdo ne je šťastlivec...možná... upřímnou soustrast.....

Pár avatarů

7. října 2008 v 22:51 | Blanka..
Tu je pár mých malých výtvorů.. na to že to dělam poprvý to neni špatný ne