Listopad 2009

Pomíjivé štěstí

24. listopadu 2009 v 12:01 | Blanka... |  Povídky atd.
Máme tu menší experimentální povídku aneb potřebuju váš názor::)

Zlo na Každém rohu... poslední díl

24. listopadu 2009 v 11:59 | Blanka... |  Povídky atd.
Adam ležel na zemi a zhluboka dýchal. Už zase ztrácel sebekontrolu… Ještě před půl minutou chtěl Karla rozsekat na cucky…. Jenom kůli blbýmu plynu… Teď už to ale naštěstí měl pod kontrolou. Nesnášel tyhle návaly zlosti, vždycky měl po tom strašný výčitky… Zavřel oči, aby se ještě víc uklidnil…


Moly seděla na schodech a ovazovala si nohu obvazem co našla v lékárničce. Když byla hotová, položila si hlavu do klína a přemýšlela co dál. Nemůže přece jen tak vykráčet nahoru a jednoduše si s nim popovídat…
" Ledaže…" Moly něco napadlo. Pomalu se zvedla a po špičkách došla nahoru. Přiložila ucho ke dveřím a když nic neslyšela, tak je opatrně otevřela. Srdce bušilo, jako o závod.
Nejdřív vystrčila ven hlavu. Potom potichu vystoupila na chodbu a co nejopatrněji vešla do místnosti na opačné straně od sklepa.
Adam uslyšel klapnutí dveří a prudce vstal. Z kapsy vytáhl nůž a rozrazil dveře do chodby… Nic… Po špičkách se přiblížil ke dveřím od sklepa a otevřel je…
" Kam ses schovala ty mrcho?" zahřměl a práskl s nimi tak, že jim upadla klika. Náhle uslyšel hluk, vycházející z protější místnosti.
" Už tě mám!" řekl potěšeně a otevřel.

Moly hledala v zásuvce náboje do pistole, kterou držela v ruce, když najednou uslyšela jak se otvírají dveře. Rychle se otočila a namířila prázdnou zbraň na Adama, který tam stál s nožem v ruce.
"Hlavně klid…" řekl a pobaveně se pousmál.
" Odhoď to… řekla sem odhoď to" naléhala, když viděla, že si z ní jenom utahuje.
" No pardon madam… ale já myslim, že tam nemáš ani jeden náboj…"
" Co ty můžeš vědět?"
Adam toho měl dost… jenom si z něj dělala srandu… přece pozná pistoli.
" Vždyť je to jenom zapalovač" řekl a zamával při tom pobaveně nožem…

V tu ránu se ozval výstřel.


"Sakra!!" vykřikla Moly, když zjistila, že se trefila do dveří. Upustila zbraň a pokusila se přeskočit přes stůl vedle ní. Jenže si neuvědomila, že má zraněnou nohu. Takže, když se odrazila, s bolestným výkřikem se sesunula k zemi.
" Víš, docela by mě zajímalo, o co se to tady snažíš. Já sem ti nic neudělal, a ty mě tu málem zabiješ" řekl Adam a naklonil se nad Moly. " Chápu, že se cítíš ohroženě, ale nech si to vysvětlit."
Moly se na něj nechápavě podívala, stále si svírajíc bolavou nohu.
" Fajn" řekl Adam a posadil se vedle ní. " Začneme od začátku… nebo spíš od konce… Před rokem mi totiž zjistili , že moje plíce přestávají pracovat. A jak asi tušíš, můj ošetřující lékař byl tvůj táta… Řekl, že mi zbývá asi pět let života a že s mojí sníženou imunitou a špatnou srážlivostí krve nepřichází v úvahu transplantace." Adam se na chvilku zamyslel a pokračoval. " Asi po dvou měsících mi volal, že má pro mě nabídku… Alternativní lék.. ještě nevyzkoušený… Já souhlasil, protože sem neměl na vybranou…. A tak jsme začali. Chodil sem k němu každej tejden. Dával mi dýchat nějkej plyn… Chtěl za to docela dost peněz, ale já cítil, že vždycky, když sem od něj odcházel, tak mi je líp…" Pak se odmlčel… vstal a začal si házet s nožem…. " A pak byl jeden týden nemocnej a já nedostal dávku…. Celej blbej tejden sem strávil v nemocnici…. Plícemi začali odcházet o polovinu rychlejš… začal sem dostávat návaly vzteku…. A víš co mi řekli doktoři?..... ŽE SEM CELÝHO PŮL ROKU DEJCHAL NĚJÁKOU BLBOU DROGU!!!" zařval Adam a zabodl nůž do stolu. " Připadal sem si jako blbec…. Zasraná naivka…. A víš co je na tom nejhorší?... Ne že mě tatík připravil o polovinu života…. Ale že ze mě vytáh půl milionu….. A nečum na mě tak blbě!!"
Moly na něj koukala s otevřenou pusou… Všechno najednou dostávalo smysl…. To, kam pořád otec mizel… to proč měli tolik peněz…. I to, proč se museli, přestěhovat ze dne na den….
" A to ti nikdo nevěřil?" zeptala se potichu.
" Ne… všichni si mysleli, že sem blázen… Navíc říkali, že i kdyby mi věřili, tak žádnej Tomas Griffin neexistuje… "
" Můj táta se tak ale mejuje…" Řekla Moly… chtěla se posadit, ale najednou ji Adam ukázal ať je zticha…. Někdo přišel….


Další SB

24. listopadu 2009 v 11:56 | Blanka... |  Novinky
Máme tu Annie Lynn a její super blog. Diplomek pro tebe bude, ale později, jelikož mi stávkuje photo filtre, OK?
Pro mě: Naprosto dokonalej... Ten monitor to asi nevydržíXD

Za bleskovku

17. listopadu 2009 v 20:42 | Blanka... |  Novinky
Pozdě ale přece..

Šmajda....

17. listopadu 2009 v 20:37 | Blanka... |  Deník
Tak tohle se mi stává často... Tentrokrát je mou obětí Miro.... Já za to nemůžu, to ono samo... No řekněte, neni on naprosto dokonalej...... BLANKO!!! přestaň se nad nim rozplívat a to hned!!!

Bleskovka:)

6. listopadu 2009 v 10:45 | Blanka... |  Novinky
Ahojkyy... jsem moc ráda za vřelé přijetí z5. :) Teď tu mám pro vás menší rozjezdovku...

Zlo na Každém rohu III.

4. listopadu 2009 v 14:48 | Blanka... |  Povídky atd.
Snad se vám to bude líbit :)

Jupí!!!

4. listopadu 2009 v 13:41 | Blanka... |  Deník
Ahojky zlatíčka, jsem Z5!! Internet je sice pomalej jak moje prababička, ale aspoň něco. Taky mam pro vás dokončenou povídku a jednu jednorázovku... Teď se musim ještě zaměřit na ten sladkej design :) papa a slunce v duši