Leden 2012

Sherlock BBC 2. řada/ Můj názor

19. ledna 2012 v 16:55 | Blanka... |  Sherlock BBC
Znáte seriál Sherlock z produkce BBC? Ne? Tak to přicházíte o hodně! Podle mě je právě tohle snad nejlepší věc co vznikla v televizi. Nedávno jsem si tohle myslela o Hře o trůny, což je hned na druhém místě za tímhle, Druhá řada tohohle seriálo mě ale úplně odrovnala.

Zde je můj upřímný názor. Nemusí se shodovat s vaším a nemusí být ani pravda!

Odteď tu budou spoilery!

Ono, se řekne druhá řada a člověk si představí minimálně deset epizod :D A pak mu dojde, že to je Sherlock. Můžu vám říct, že tři epizody jsou zatraceně málo, ale na druhou stranu to má alespoň nějákou kvalitu.

1. díl- Krátká rekapitulace a šup začít tam, kde jsme skončli. Tahle ep. se mi moc líbila a splnila moje očekávání. Všechno šlape, tak jak má a nepustí vás to ani na chvíli. Byla to celkově vtipná epizoda, alespoň pro mě. Tady je pár ukázek
2. Díl- Psa Baskervilského jsem viděla v divadle, takže jsem tak trochu věděla o co jde, ale jak to udělají v součastnosti to mi bylo záhadou. A řeknu vám, že to bylo úžasný, Sherlock nebyl jedinej zmatenej, to jsem byla i já.
Naprosto se mi líbila hororová atmosféra, pocit, že to i Sherlock ztrácí a následné rozřešení. Výborná epizoda
A rozhodně nesmím zapomenout na vynikající herecké výkony! Benedict Cumbertbach i Martin Freeman mě přesvědčili, že si byli souzeni a s jinými herci by to snad ani nešlo! Jen se podívejte na malou ukázku!
3. Díl- Tak tohle mě odrovnalo hned v první minutě! Já jsem věděla, že asi umře, to musel čekat každý, kdo alespoň trošku Sherlockovy příběhy zná, ale vpálit to do mě hned v první minutě, to bylo moc!
Samozdřejmě se pak vrátíme o pár měsíců dříve, sledujeme Moriartiho, jak Sherlocka postupně ničí až si říkáte, jestli vlasně nemá pravdu a jestli jsme mu taky neskočili na špek.
A pak příjde posleních patnáct minut. Sherlock se setká s Moriartim na střeše, přičemž je mu jasné že se bude muset zabít, to ale (asi) netuší, že když se nezabije, tak zemře John, paní Huson a Lestrade. Aby mu to Moriarti zkomplikoval, tak se zastřelí. Následující telefonát s Johnem, skok a pohřeb jsou potom naprostým vrcholem (pro mě) celé epizody, kašlu na Moriartiho sedícího v koruně, na Mycrofta a jiný!

Herci: Jak už jsem psala, jsou pro sebe jako dělaní. Miluju, když se špičkují, když jsou naštvaní a nejvíc když jsou tam ty všemožný narážky na vy-víte-co (homo homo). :D
Samozřejmě všichni herci jsou naprosto dokonalí a nikdo nevybočuje. Teda až na Martina Freemana, to je upřímně, snad ten nejpeší herec, co existuje. Jeho Watson je tak lidský a opravdový, že máte pocit že koukáte na dokument a ne na seriál. A můžu upřímě říct, že mi, svým výkonem, dokonale a nenapravitelně zlomil srdce.


Teď už jen poslední věc... Jak to sakra vydržim do příštího roku????? :D


Zdar a be free to comment :)